Muži B: Smolný závěr

V posledním kole podzimní části sezóny jsme vyrazili na hřiště Junioru. Situace v tabulce pro nás není příznivá, a proto bylo třeba bodovat.
4:3
(2:2)
15.kolo v So 17.11.2018 10:45
V Úžlabině UMT
Junior
Branky Junior: 27.,42.Duda, 83.,84.Rajnoch. Branky FC Háje: 8.Prokhorenko, 26.Polyakov, 58.Kára. Diváci: 15,
Sestava FC Háje: Lačík - Rašplička,Dub,Lojda,Souček - Zbořil,Demuth,Linhart,Polyakov - Kára,Prokhorenko

Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Snažili jsme se napadat soupeřovu rozehrávku a tento aktivní pressing slavil úspěch. Chybu domácích obránců skvěle využil Prokhorenko a tváří tvář gólmanovi se nemýlil – 0:1. Tato branka nám zvedla sebevědomí. Stále jsme chtěli hrát a díky nalezené sebedůvěře se zlepšila i naše kombinace. Odměnou za pohledný výkon byla další branka v síti domácích. Střelec znovu Andrey, tentokrát však Polyakov – 0:2.

Bohužel na náš druhý zásah dokázal soupeř bleskově odpovědět. Po centru z levé strany neměl domácí střelec těžkou práci – 1:2. Tato inkasovaná branka nás jako by polila studenou vodou. Ubyl pohyb a s ním i kombinace a útočné snažení. Převážně jsme bránili a nejednou nás podržel fantastickým zákrokem Lačík. Před odchodem do šaten však soupeř znovu lacině pronikl po levé straně a mohl se radovat ze srovnání – 2:2.

Vstup do druhé půle byl z naší strany možná znovu s přehnaným respektem, avšak i tak jsme se v 58. minutě mohli znovu radovat. Na obranné polovině skvěle vystihl soupeřovu přihrávku Rašplička a ihned zavelel k protiútoku. Následným centrem oslovil ke skórování Káru, který po ukázkovém zpracováním hrudí halfvolejem překonal bezmocného brankáře – 2:3.

Zbytek zápasu však byl z naší strany už jen ve znamení obrany a odkopnutých balónů. Možná byla na vině i únava. Celý zápas jsme odehráli bez střídání a přibližně tři hráči se k tomu potýkají s drobným zraněním. Nebýt Lačíka v bráně, asi bychom vedení nedrželi tak dlouho, avšak deset minut před koncem jsme již začali věřit ve vítězství. Bohužel přišly dvě tvrdé rány. V 82 minutě se z rohu hostům snadno podařilo vyrovnat a minutu na to, po kontroverzním souboji ve vápně, který sudí mohl vyhodnotit jako útočný faul na našeho obránce, přišlo otočení scóre – 4:3. I přes veškerou snahu jsme nenašli síly ke srovnání, a tak slibně rozehraný zápas pro nás končí bez bodu.

Za předvedený výkon se však nemusíme stydět. Bod by byl spravedlivým vyústěním této devadesátiminutové bitvy. Fotbal je však někdy krutý. Pokud ale budeme podobné výkony předvádět na jaře, spodní příčky tabulky by se nám měly vyhnout.