Muži B: Víkend ve znamení remíz

Stejně jako mužům A se ani mužům B nepodařilo udržet vedení a ze hřiště Klánovic si odváží pouze bod. Nutno však podotknout, že vzhledem k velké marodce se nastoupilo ve značně poslepované sestavě.
1:1
(0:1)
11.kolo v So 20.10.2018 15:30
Klánovice T.
Klánovice
Branky Klánovice: 52.Škvor. Branky FC Háje: 11.Linhart. Diváci: 40,
Sestava FC Háje: Orlich - Rašplička,Dub,Chalupa,Zábranský - Polyakov(80.Kára),Grešnjakov,Linhart(69.Kolář),Zbořil - Prokhorenko(46.Feňa),Richter

První poločas byl ve znamení bránění. V podstatě celých 45 minut jsme byli zatažení a pouze jsme se přesouvali s těžištěm hry. Tato taktika však slavila úspěch. Soupeř si v podstatě nevytvořil šanci a k tomu se Linhartovi podařilo po rohovém kopu střelou zpoza vápna doslova prostřelit brankáře – 0:1. Celkově se tedy jednalo o zodpovědný výkon. Není ale jednoduché tak dlouho běhat bez míče…

K tomu, abychom si víc zahráli s míčem, mělo dopomoci střídání o poločase v podobě Feni, který se po zranění vrátil na trávník. A bylo tomu opravdu tak, hra se oživila, a i my jsme začali hrát fotbal. Paradoxně to však pomohlo soupeři. Tím, že jsme začali víc hrát fotbal, se hra více otevřela, a i v naší obraně začala vznikat okénka. Toho soupeř využil a podařilo se mu střelou zpoza vápna vyrovnat – 1:1. Na to jsme vzápětí mohli odpovědět, avšak Zbořil po precizní přihrávce Feni v nelehké situaci selhal.

Závěr zápasu byl poznamenán mnoha fauly a červenými kartami. První do sprch šel po faulu z boku Grešnjakov. Šlo o jeho druhou žlutou v zápase, a tak nebylo co řešit. Soupeř cítil možnost zvrátit utkání ke svému vítězství. My se však urputně bránili a po velmi ostrém zákroku Káry se strhla mela, kterou vyprovokoval domácí hráč drobným kopnutím. Rozhodčí se držel hlášky „Je mi jedno, kdo to začal, já to skončím.“ a poslal do sprch jak domácího hráče, tak Richtera, který se do potyčky důrazně zapojil.

Nám se však i v 9ti lidech podařilo poslední minuty ubránit remízový stav, a tak si z venkovního zápasu odvážíme cenný bod.

Za jiných okolností by bod byl zklamáním, vzhledem však k rozsáhlé marodce a vzhledem k tomu, že muži A hráli zápas ve stejný den, je bod zlatý. Velký dík patří hráčům, kteří v sobotu odehráli dva zápasy a všem marodům a lehce zraněným či nevyléčeným, kteří do zápasu zapojili.