Starší žáci B (2010)

Ročník 2005: Darované body

Babí léto vyšvihlo nádherné sobotní dopoledne a my plni úsměvů a dobré nálady jsme nastoupili proti Varnsdorfu.
9.kolo v So 6.10.2018 10:30
Štěrboholy T.
Varnsdorf

Ten však nastoupil ve žlutých dresech a u nás doma. Tato kombinace se pro nás jeví jako mírně prokletá. A jako s Litvínovem tak i s Varnsdorfem jsme doma ztratili body. Dnes to bylo o to bolestnější, že jsme je neztratili, ale darovali...

Zápas jsme začali úžasně. Napadáním rozehrávky jsme soupeře donutili ke dvěma chybám a velmi brzy jsme vedli 2:0. To jakoby nás trochu ukonejšilo a naši hru jsme "uspali". Chybou při komunikaci v rozehrávce jsme soupeři darovali první a zanedlouho i druhý gól. I tento soupeř, jako ostatně všichni soupeři ze severu, byl důrazný v osobních soubojích. Tyto souboje jsme nedokázali vyhrávat a bohužel ani chytrou hrou a rychlejší přihrávkou se jim vyhnout.

O poločase jsme si v kabině řekli na co si dát pozor a jak dál hrát, ale bohužel na hřiště se tato domluva nepřenesla. Sice po individuální akci střídajícího útočníka jsme zase vedli, ale týž útočník spálil dalších několik vložených šancí. A góly z těchto šancí nám v konečném součtu chyběly. Ani střídání a obměna ospalé obrany nás nenakopla k bojovnosti. Nepokryté dvě útočné akce znamenaly, že jsme ve výsledku o gól prohráli.

Prohra v dobře rozehraném zápase zabolí, avšak víc zamrzí, že nám dnes chyběla vnitřní síla a touha vyhrát. Bohužel se ani nenašel lídr, který by tým nakopl a strhl svým přístupem a svým nasazením. Na tomto musíme ještě hodně zapracovat a uvidíme, zda se nám to do příštího zápasu ve Varech podaří zlepšit.

sobota 6.10.2018 | Milan Pokorný | Přečteno: 2061