V sobotu všude tuny sněhu, jen na Junioru krásně odhrnuté zelené hřiště, umělé osvětlení a tým kluků, kteří si chtěli zahrát hájecký fotbal. A to se podařilo.
(0:2)
v So 12.1.2019 17:00
Junior Strašnice UMT.
Zeleneč

Před zápasem s týmem Zelenče jsme si řekli, že nechceme kopírovat hru žádného ze soupeřů, že chceme hrát to, co umíme, v čem jsme silní a co nás hlavně baví. A už v průběhu první minuty jsme se dostali do vyložené šance, bohužel neproměněné. Další vývoj se nedá zcela nazvat tlakem, ale usazeni na půlce soupeře jsme nepůjčili míč z nohy. Dokonce jsme skórovali, ale protože se míč cca metr za čáru dostal ve vzduchu a ani pan čárový rozhodčí a ani hlavní nepopoběhli k situaci blíže, aby ji mohli správně posoudit, branka nám přiznaná nebyla.

A tak opět ze záchranného odkopu soupeře někam pryč od vlastní brány vznikl útok, při kterém našeho vystouplého brankáře soupeř z cca 25m přehodil. Do konce poločasu se obraz hry nezměnil a po téměř identické akci jen z druhé strany jsme o přestávce prohrávali 0:2. Obraz naší hry nebyl vůbec špatný a tak ani nebylo co o pauze v šatně měnit. Jen jsme si řekli, jak překonat vysoké stopery soupeře a že se víc musíme nutit do střelby a nevozit to až "do kuchyně".

Musíme pochválit hráče, že splnili doporučení trenérů a po krásném útoku ve čtyřech hráčích jsme snížili. A za chvíli i vyrovnali. Po vyrovnání soupeř zvedl hlavu a několikrát zahrozil. To však vyřešil dobře postavený gólman skvělými zákroky. Po ztraceném míči u hranice soupeřova vápna a následně nevypuštěném souboji jsme krásnou přihrávkou našli volného útočníka, který skóroval. Vedení se nám ale nepodařilo udržet. Asi 3 minuty před koncem zápasu jsme prohráli souboj zhruba 7m před vápnem. Následnou střelou soupeř přehodil našeho brankaře.

Z našeho pohledu remíza nebyla spravedlivá, protože i dle komentáře soupeřova trenéra jsme byli lepším týmem. Nicméně opět dobrou zkušeností pro nás je bránění hry, kdy soupeř nakopává dlouhé míče za obranu. I s takovou hrou se na jaře v divizní skupině potkáme.