Ročník 2005: První vítězství v divizi

V neděli 2.9.2018 jsme nastoupili k prvnímu letošnímu diviznímu utkání kategorie starších žáků U-14
10:1
(5:0)
4.kolo v Ne 2.9.2018 13:30
Štěrboholy T.
Neratovice - Byškovice
Diváci: 100,

Na trávu do Štěrbohol za námi přijel tým z Neratovic-Byškovic. Byli jsme plní očekávání, jak bude vypadat soutěžní utkání při hře na celé hřiště a velké brány v sestavě 10+1, jak nás bude poslouchat míč velikosti 5, zda budeme mít dostatečnou kondičku na celý zápas bez možnosti opakovaného střídání a v neposlední řadě jak si poradíme s ofsajdy. Ač správně rozehřátí a namotivovaní jsme se prvních 10-15 minut nemohli srovnat, byli jsme zbrklí, nepřesní, nedůrazní.

Z toho vyplynula největší šance soupeře v první půli, kdy jsme soupeři svým nedůrazem před vápnem umožnili nebezpečně vystřelit. Následný zákrok našeho gólmana a pokrytí dorážky stoperem jakoby nás probudilo a my jsme si vzpomenuli, že také umíme útočit. V průběhu dalších 3 minut se nám podařilo 3x skórovat a díky zlepšené hře do poločasu ještě přidat další 2 góly. Po přestávce jsme čekali tlak a zvýšení důrazu ze strany soupeře. Z aktivity Neratovic vznikly dvě gólové situace, které opět gólman bravurně zlikvidoval.

Tlak jsme ustáli a z rychlých protiútoků po křídle jsme vstřelili další 3 branky. Soupeře jsme pak chybou na levé straně obrany nechali snížit na 8:1, na což jsme ale vzápětí odpověděli dalšími dvěma trefami. Konečný výsledek 10:1 tak byl odměnou za krásný výkon celého týmu. Jednotlivě musíme pochválit oba brankáře, protože ač neměli mnoho zákroků, udrželi si pozornost a nedopustili tak žádné obraty či dramata. Výborný výkon také předvedl střed obrany, defenzivní záloha a skvělý rychlý útok. Nyní budeme pokračovat v nastartované přípravě a pevně věříme, že i do dalšího zápasu nastoupíme s takovou chutí, snahou a bojovností, jako do toho nedělního.