Ročník 2005: Smolný začátek jara

Domácí umělka, krásné sobotní počasí a zápas plný očekávání po zimní přípravě. Taková byla vstupní data do prvního zápasu jarní části ČDŽ proti SK Roudnice nad Labem.
3:3
(1:2)
16.kolo v So 23.3.2019 12:15
Roudnice nad Labem
(PK:1:4). Diváci: 20,

Od začátku zápasu jsme se nemohli srovnat, jakoby jsme byli na hřišti poprvé. Ač jsme věděli, že soupeř hraje tvrdě, vždy na hraně faulu, stejně nás to překvapilo. Nechali jsme si vnutit hru na nakopávanou, nepodrželi jsme míč, nedostali jsme se ke kombinaci, prostě nehráli jsme fotbal. Špatný pohyb, žádná nabídka, chyběl klid v rozehrávce a výrazně chybělo sebevědomí. Zbavovali jsme se míče prvním dotekem a hráli na náhodu.

Po jedné takové akci jsme relativně šťastně hlavou skórovali. Soupeř nepředvedl nic převratného, pouze nakopával míče za obranu a snažil se dohrát každou situaci. Po nedohodě obránce s brankařem, kdo bude hrát míč, si ho vzal soupeřův útočník a střelou k tyči srovnal skóre. Následně obdobnou situaci řešil obránce s míčem u nohy nepochopitelně "krytím" si protihráče, který se vymanil, obránce oběhl a pohodlně skóroval.

Do druhé půle jsme se domluvili na tom, že začneme hrát svou hru. To se podařilo, my jsme se dostali do vedení 3:2, soupeře jsme přehrávali a kdybychom proměnili další tutové příležitosti, nemuseli jsme se o výsledek strachovat. Pět minut před koncem hlavní rozhodčí změnil rozhodnutí čárového a otočil aut ve prospěch soupeře. Nákop po autu za naši obranu náš brankář nepochopitelně zcela minul a tak útočník soupeře pohodlně vyrovnal na konečných 3:3.

Do penaltového rozstřelu jsme šli se svěšenými hlavami a zklamání ze ztraceného zápasu se projevilo na tom, že jsme první dvě penalty neproměnili. Soupeř se ve střelbě nemýlil, na penalty zvítězil 4:1 a přidal si tak další bod do tabulky. Celkově lze zápas hodnotit jako nepovedený, plný chyb plynoucích ze strachu či nedostatku sebevědomí. Věříme, že dle hesla "co nás nezabije, to nás posílí" nás tento smutný vstup do soutěže nakopne ke kvalitnějším výkonům v dalších zápasech!