Mladší žáci B (2007)

Ročník 2007: Zápas s nelehkým soupeřem

Ročník 2007: Zápas s nelehkým soupeřem
V neděli jsme se na hřišti ve Slivenci utkali s protivníkem, kterého můžeme řadit do skupiny těžších soupeřů, přestože se nám to podle umístění v tabulce až tak nemusí zdát. Vždyť Motorlet je zatím jediným týmem, který byl schopen vzdorovat Pražské Dukle a uhrát s ní remízu.
1:4
(1:1)
9.kolo v Ne 7.10. 10:00
Slivenec T.
Motorlet
FC Háje
Diváci: 60,

Komentář

A kluci si od začátku uvědomovali, že se nebude jednat o jednoznačnou záležitost, jako např proti Střešovicím a zápas začali velmi soustředěně a disciplinovaně. Jako ve většině zápasů (neviděl jsem všechny, ale jinak mám vždy tento dojem) jsme začali velmi pěknou kombinací, soupeři jsme nedávali moc šancí hrát, kluci ihned napadali a jednoduchou hrou jsme se dostávali před bránu soupeře. Díky aktivnímu napadání jsme brzy těžili z chybné rozehrávky Motorletu a dostali jsme se do vedení 1:0. Zbytek první třetiny jsme převážně kontrolovali hru a občas jsme potrápili i brankáře soupeře, který ale podával velmi dobrý výkon a to od rozehrávky po jednotlivé zákroky. V útoku soupeř několikrát zahrozil, ale když už skončil míč v síti, bylo to jen z ofsajdové pozice útočníka. Naše obrana byla velmi dobře organizovaná, hráče jsme stačili pokrývat, ev vše dořešil Tadeáš.

Ve druhé části hry Motorlet zlepšil kombinaci a v mnoha situacích byl také rychlejší než naši kluci. Kvůli rychlosti jsme se často nedostávali k zakončení, protože i když jsme si vypracovali šanci a přečíslili obranu soupeře, jejich obránci byli rychlejší a nám se buď nepodařilo zakončit vůbec, nebo jsme zakončovali z velké dálky, což hravě řešil druhý brankář Motorletu. Opět se opakovalo to, co jsme už viděli v několika předchozích utkáních - místo krásné kombinační hry, rychlosti a jednoduchosti, jsme se pachtili v hloučcích uprostřed hřiště, místo jednoduchých přihrávek jsme se motali v nekonečných sólech, která nás stála hodně sil a často ztrátu míče. Soupeř toho začal využívat k přečíslení a několikrát mohl i skórovat a to v podstatě do prázdné brány. Fotbalová štěstěna však stála u nás a na konci si troufnu tipovat proč tomu tak bylo. Tlak Motorlet nakonec využil a proměnil jednu ze šancí, kdy jsme trochu nešťastně hlavičkovali směrem do naší brány a vyražený míč už soupeř dorazil. Po dvou třetinách tedy 1:1.

Třetí část jsme nezačali úplně skvěle, ale kluci se brzy zkoncentrovali a na další tlak Motorletu odpověděli jak nejlépe šlo - potrestáním chyby a zvýšením na 2:1. Následoval i třetí gól a ten už definitivně zlomil snahu oranžových. Penalta, která znamenala konečný výsledek na 4:1 už byla třešničkou na dortu. Nevyužili jsme několik šancí, kdy jsme mohli skórovat téměř do prázdné brány (jedna tyč, jedno břevno), ale i nám často pomáhala fotbalová štěstěna a Motorlet si taky zasloužil svůj podíl štěstíčka. Myslím si, že jsme přehráli velmi silného a chvílemi asi fotbalově vyspělejšího soupeře. Je to jen odraz toho, že kluci hrají jako jeden tým a tvoří velmi silný celek. Tohle Motorletu chybělo. Kluci opravdu bojovali jako lvi. I když občas dělali hloučky a hru si trochu komplikovali, jejich srdíčka a hra pro tým vše vynahradila. Proto si myslím, že jsme nakonec byli tím šťastnějším týmem.

Skvělý zápas, za který si všichni zaslouží velkou pochvalu.

Na závěr dovolte, abych poděkoval našim trenérům - opravdu mi bylo smutno, když jsem po zápase míjel tým Motorletu, kde na kluky trenér řval, že obrana je neschopná a útok nestojí za nic... Do takového týmu bych nikdy svoje dítě nedal. Jsem rád, že hrajeme pro zábavu a radost ze hry! Díky, trenéři i rodiče, jste skvělá parta!


neděle 7.10.2018 | Petr Balon | Přečteno: 246

Další články