Starší žáci A (2005)

Ročník 2004: Osm vstřelených branek

Ročník 2004: Osm vstřelených branek
Dnes jsme odehráli modelové utkání s o rok mladším soupeřem, kdy si zahráli mnohem více hráči, kteří se z různých důvodů dostávají teprve do herního tempa.
8:0
(4:0)
v St 20.2.2019 17:00
Háje UMT.
FC Háje
SK Libuš
Diváci: 0,

Komentář

Branky: 3x Voty, 2x Smolda, 1x Kubík, Turbič, Maty

Sestava: Luky//David = Dimo – Bejk – Smolda – Kačer = Zelí = Kasa – Hajnej – Franta – Jura = Voty ===) Kubík – Vili – Maty – Víťa - Turbič

Pracujeme na mnohem větší aktivitě krajních hráčů, chce to čas, proto volíme i soupeře, kde si to hráči mají možnost vyzkoušet, aby to pro ně bylo automatické, místo fandění vzadu. Při pohledu na hru jsme měli dobré pasáže, někteří hráči si vedli dobře. Na hřišti byli i tací, kteří musí nutně zabrat, jinak to do hry nebude, kdy jindy by měli se více do hry dostat hráči, kteří jsou slabší a proti mladšímu soupeři by měli být vidět, poté co jim tam byli pokaždé na pomoc tři hráči z prvního výběru.

V úvodu utkání jsme podcenili začátek a mohlo se nám to vymstít, kluci z Libuše mohli jít během první minuty do vedení, místo toho po rychlém kontru z levé strany přes Juru, který předložil míč před prázdnou pro Votyho. Pak následovala dlouhá dvacetiminutovka, kdy hra z naší strany byla nemastná – neslaná. Spousta polo-šancí, kterým chyběl větší důraz v koncovce, nebo okamžité získání po ztrátě míče.

Měli jsme pouze levou stranu, pravá strana byla do prostřídání mrtvá. Jura z postu levého křídla měl za zápas čtyři asistence, k tomu nutné dodat, že to mohlo být mnohem více, jenže spoluhráči, často nebyli tam, kde měli být včas. Po prostřídání Kasy se na pravém křídle objevil Turbič, jeho rychlost a přímočarost platila na soupeře, a i on si připsal dvě asistence a svůj první gól v sezóně po krásné akci z leva, kdy dostal krásný centr a hlavou nedal brankáři šanci, jestli máme dobrou paměť, tak to byl Šimiho první gól v kariéře hlavou. Takhle bychom si představovali práci křídel, aktivní dopředu i dozadu, kdy je podporovali i krajní obránci.

Větší přínos bychom chtěli po střední záloze, tam to bylo na půl. Další věcí je dodržení si svých postů ve hře, pamatovat si, kde bych se měl asi pohybovat, aby nám tam nevznikal guláš, ono to chce více vnímat před úvodem. Po zápase na Admiře si Luky stěžoval, že mu stopeři nedrží prostor, při příležitosti si zahrát stopera, ale dělal to samé, nedržel se, kde měl a za každou cenu si chtěl dát branku, ono nejde o to, že bychom někomu něco zakazovali, ale jdeš-li na určitý post, tak chceme se učit odpovědnosti. Pojďme se tam dostat kombinací, místo sólování přes zahuštění prostor a po ztrátě jen stát. Jsme tým, pojďme hrát pro tým a každý bude odměněn. Dnešní výhra ano, ale až budou i slabší hráči schopní hrát vyrovnanou partii, což v tuto chvíli nejsou schopní, je to z různých důvodů, ať už z fyzických, tak i vnitřní lenosti. Přání do dalších zápasů? Větší účast nejen na trénincích, ale i konečně vyprázdnění marodky a výletníků. Dobrá příprava = základ úspěchu!!!


středa 20.2.2019 | Peter Bíro | Přečteno: 870

Další články