Starší dorost: Střelecký koncert proti Zlíchovu

18.kolo v So 4.5.2019 16:30
ZŠ Nad Přehradou T.
Zlíchov
Diváci: 20,

V zimě kluci běhali po celých devadesát minut. Ani za jasného vedení tempo nezvolnili a dosáhli dvouciferného vítězství. Ověřit si nemůžeme, zda by podobně aktivní byli po celý zápas i v příznivějších klimatických podmínkách.

Proti nám nenastoupili žáci, ani kluci, kteří neumí kopnout do míče. V základní sestavě Zlíchova figurovalo hned osm hráčů ročníku narození 2000. Naše výrazné vítězství bylo založeno na kvalitním výkonu kluků. Rychle jsme si zvykli na mokrou trávu. Dokázali kombinovat, hrát po stranách a dostávat se do šancí. Zdaleka ne všechny jsme proměnili. Přesto nebylo od prvních minut pochyb o tom, že zvítězíme.
Soupeře jsme dobře napadali. Nenechali je příliš hrát. Po získání míče jsme se snažili postupovat rychle dopředu. S přibývajícím časem motivace protivníků přece jenom slábla. Zajímavou postavou byl brankář Zlíchova. Včasným vyběhnutím a řadou zákroků zabránil hned několika gólům. Přitom vyznával poněkud netradiční styl chytání. Měl pomalu více zásahů nohama
než rukama.
Po výhře 13:1 je poněkud paradoxní zmínit naši největší slabinu. Tou bylo neproměňování šancí. Někdy jsme byli příliš zbrklí, jindy naopak poněkud laxní. V některých případech jsme nezvolili správné řešení. Nesmíme zapomenout ani na kvalitní zákroky soupeřova brankáře. Ve vyrovnanějších utkáních bychom na zahazování gólových příležitostí mohli doplatit.
O tom, že jasná vítězství jsou z velké části dána kvalitou naší hry, názorně vypovídá jeden výsledek z tohoto kola. Náš rival v boji o třetí příčku Junior prohrál doma s Kačerovem 2:8. Tedy s týmem, který jsme před týdnem na jeho hřišti jasně přehráli. Naše výhra 6:0 byla pro soupeře ještě milosrdná. Snad se sobotní chlad a déšť nepodepíše negativně na zdraví kluků a v sobotu od půl třetí Nad Přehradou
předvedou v kompletní sestavě další kvalitní výkon, tentokrát proti Unionu Strašnice.
Zlíchov deklasovali: Kříž, Kolář, Semecký, Zábranský, Ali Abdullah, Hartman, Hůlka, Hadraba, Mašek, Kulhavý, Kostka, Pospíšil, Coulibaly, Novotný, Nguyen