V neděli odpoledne nás čekal náročný zápas proti prvnímu týmu tabulky.
2:8
(1:4)
14.kolo v Ne 11.11.2018 14:00
Spoje
Branky FC Háje: 6.Shuyto, 52.Zábranský. Branky Spoje: 20.49.74.Moravec, 8.Reiter, 18.Leggeri, 44.Beneš, 67.Socher, 70.Vondráček. Diváci: 30,
Sestava FC Háje: Lačík - Hadraba,Dub,Semecký,Zábranský - Zbořil(72.Prokhorenko),Linhart(46.Rašplicka),Novák(68.Kára),Soucha - Shuyto,Bouček

Do zápasu jsme vstoupili neohroženě a již v 6. minutě jsme se mohli radovat. Po milimetrovém pasu za obranu zachoval chladnou hlavu Shuyto a po obehrání obránce a brankáře skóroval – 1:0. Soupeř však dokázal odpovědět nepříjemně brzy. Po nakrátko rozehraném rohu si pro míč seběhl hostující stoper monstrózních rozměrů a neskutečnou životní střelou zpoza vápna typickým „angličákem“ rozvlnil síť.

Zbytek zápasu se popisuje těžko. V prvním poločase jsme ještě měli chuť a snahu se zápasem něco dělat. Dolů nás však srážely individuální chyby jak v obranných, tak v útočných řadách. Chyběla přesná finální fáze a soupeř naopak trestal každou naši chybu vzadu. Výsledkem byl stav 1:4 v polovině zápasu, který ale mohl být vyrovnanější.

Druhá půle však už byla pouhým trápením. Z našeho výkonu se vytratila veškerá týmovost a naše hra na balónu byla tvořena pouze individuální hrou, se kterou se daleko nedostaneme. Jedinou světlou chvilkou byla překrásná branka dorostence Zábranského. Obecně výkon dorostenců v tomto zápase byl velmi dobrý a my se těšíme, až se tato generace hráčů natrvalo usídlí v mužské kategorii.

Poslední kapkou na naší frustraci bylo množství neodmávaných ofsajdových situací, výsledek 2:8 však jednoznačně demonstruje, že to zdaleka nebyl kámen úrazu naší prohry. Je zajímavé, že jsme schopni zodpovědně odbránit bezbrankovou remízu s ČAFC B (tehdy umístěnou na druhé příčce tabulky), kdy jsme s trochou štěstí mohli brát i 3 body. A pár týdnů poté dovolíme soupeři vlastní pasivitou vstřelit 8 branek a díky vlastní chamtivosti a egu vstřelíme branky pouhé 2… Jak řekl jeden z domácích borců po zápase: „Jdeme z extrému do extrému.“