Muži B: Zápas dvou poločasů

O víkendu hájecké muže čekaly dva souboje s týmem z Ďáblic. První utkání bylo zahájeno sobotního odpoledne a nastoupili proti sobě B výběry obou celků.
5:3
(3:0)
13.kolo v So 3.11.2018 14:00
Ďáblice UMT
SK Ďáblice B
Branky SK Ďáblice B: 2.,9.,49.,71.Procházka, 28.Bareš. Branky FC Háje: 52.Polyakov, 63.Bouček, 88.Kalhous. Diváci: 55,
Sestava FC Háje: Orlich - Feňa,Lojda(46.Kalhous),Dub,Demuth - Polyakov(86.Kára),Linhart(35.Lačík),Vostrovský,Zbořil - Shuyto,Bouček(70.Prokhorenko)

Zápas byl značně ovlivněn velmi malou herní plochou. Pár metrů za půlící čárou jste mohli bezpečně ohrozit střelou branku soupeře a krajní čára vymezující velké vápno v podstatě splývala s pomezní lajnou. Díky tomu jsme byli svědky rovnou osmi branek.

Do utkání jsme nevstoupili dobře a celý první poločas se dá shrnout jako jedno velké trápení. Po našem přímém kopu hned v úvodních minutách se míč pro nás nešťastně odrazil k soupeři. Ten udělal pár rychlých kroků a díky délce hřiště z toho byl rychlý, pro domácí úspěšná brejk – 1:0. Následně jsme si nepohlídali náběh soupeře za obranu a rázem jsme po necelých deseti minutách prohrávali o dvě branky – 2:0. To ovlivní psychiku každého. Soupeř nás jednoznačně přehrával a vypadalo to na rodící se debakl. Naštěstí nás několikrát podržel Orlich a neschopnost domácích v zakončení. Poločas tedy nakonec skončil „jen“ – 3:0.

O poločase proběhlo pár změn a tým se semknul. Nechtěli jsme ostudně prohrát a každý chtěl skóre srovnat, otočit, nebo alespoň zmírnit. Za naši aktivitu jsme však byli „odměněni“ gólem do naší sítě, kdy však rozhodčí přehlédli evidentní ofsajd – 4:0. Tentokrát jsme však hlavy nesvěsili. Naopak, začali jsme víc běhat, víc se snažit a míč v domácí síti se třepotal zanedlouho. Nejdříve se po individuální akci Boučka prosadil Polyakov, poté po krásném centru Feni skóroval sám Bouček, a nakonec se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Kalhous. Mezi tímto gólostrojem se z ojedinělé akce po naší levé straně prosadili i domácí – 5:3. Zápas tímto skóre také skončil.

Mrzet nás mohou dvě věci. Za prvé, pokud bychom odehráli první poločas stejně jako druhý, určitě bychom domů odváželi alespoň bod. Kvalita na to byla. A za druhé nás mrzí další zranění. K početné marodce se přidal Linhart, který po srážce v prvním poločase s domácím obráncem zápas nedohrál.