Starší žáci A (2009)

Ročník 2004: Fotbalový zážitek

V první řadě bychom rádi poděkovali soupeři nejen za vstřícnost s posunutím zápasu, ale i možnosti si zahrát na stadionu se zázemím, které bylo zároveň zážitkem pro hráče, třeba i motivací lépe pracovat, aby jednou mohli nastupovat na podobných stáncích, DÍKY!!!
1.kolo v So 27.10.2018 09:15
SA Poliklinika T.
Chomutov

Branka: 1x Alex

Sestava: Luky = Turbič – Bejk – Tom – Vili = Matyas (Kasa) – Poky (Ruby) – Sam – Kubík (Johny) = Vrzy = Alex ===) Kasa – Johny – Ruby – 05 ---) Honza, Tom, Dominik

Bohužel jsme nebyli kompletní, z několika důvodů, zranění, prázdniny a navazující zápas v Praze, ale i tak jsme zápas zvládli se ctí. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, můžu říci, že to bylo zatím největší tempo, které jsme v této sezóně hráli, proto i poděkování hráčům, i když dnes se ukázalo, kdo má na vyšší tempo, kdo jen rekreačně. Začátek utkání byl z naší strany hodně opatrný, vyčkávali jsme, co soupeř vymyslí, po drobné úpravě a přehození hráčů na postech jsme se i my začali prosazovat.

První půle byla hodně od vápna k vápnu, čeho je i důkaz jedné střely na branku od soupeře a pár centrů, které Luky sbíral, u nás jsme měli nějaké náznaky, ale nedotáhli jsme je úspěšně do konce, stačilo jen více předvídat, ale je to o tom, jak se soustředíme na dané utkání, dnes nemůžeme říct ani slovo na rozhodčí, ti byli super, i když pomezní byl náš.

Do druhé půle jsme nastoupili mnohem aktivněji a výsledkem byla krásná průniková přihrávka Viliho na Alexe a ten se jen podíval a z kroku technicky zakončil, dalo by se říci, že jsme udeřili z ničeho. Kolem padesáté minuty jsme začali střídat, naším přáním je, aby si zahráli všichni, jenže tempo utkání je nad momentální síly některých hráčů. To se nám vymstilo, u první branky se snažil uklidnit hru Sam, jenže dlouho držel míč v nebezpečném prostoru, přišla ztráta, spoluhráči byli v náběhu a nestačili zachytit soupeře a bylo srovnáno, zbytečné a škoda i pro samotného hráče, který hrál jinak obětavě. Když už jsme přemýšleli o střelcích na penaltu přišel trest v závěru za pasivní hru i nedodržení pokynů některých hráčů, kteří se nezapojovali správně i do defenzivní práce týmu, vznikl závar před vlastní brankou, kde se krásně vyznamenali kluci s obrany, včetně Lukyho v bráně, který si připsal tři reflexní zákroky na čáře během několika sekund. Následoval roh, Poky si nepohlídal hráče, který si ho odstrčil a bylo vymalováno, jenže ten roh včetně předchozího závaru nemusel být, kdyby někteří mákli i ke konci utkání naplno a zahráli s větším důrazem. Je to škoda, hráli jsme se soupeřem třetí zápas, všechny byli vyrovnané, ale protivník byl hladovější v koncovce a zaslouženě v tom případě vyhrál, pro nás je to škoda, mohli jsme si nejen odvést zážitek ze hry na krásném stadionu, ale i porvat se o body, které dnes nevezeme, ale nemáme se za co stydět.

Při porovnání s nižší soutěží se nedivím klukům, že kolikrát nemají takovou motivaci, když mají možnost hrát proti soupeřům, co chtějí hrát fotbal, neokopávají Vás, od klandru na Vás minimálně řvou zamindrákovaní lidé, o úrovni a kultuře rozhodčích se nemusíme bavit, ti hráči mají respekt, i když jsou občas výjimky, hraje se na lepších trávnících, ale pokud by chtěli i do budoucna nastupovat na hezkých hřištích, tak tomu předchází dřina, pot a sebereflexe, umět si říct, že musím na sebe být mnohem náročnější a ne hledat možnosti, kde se ulít, naopak pomáhat slabším spoluhráčům, nejen o tom mluvit, umět se zastat i pomoci, ne jen přihlížet a smát se, být raději za dobře s rádoby oblíbencem v týmu, protože je frajer, ti většinou skončí, protože neměli to úsilí tomu dávat více, i když se ti nedaří, jdi stále za svým cílem, všechny cesty nejsou umetené a rovné, mnohdy musíš projít bahnem i peklem, jen abys došel do svého vysněného cíle, i přes nepřízeň nikdy o sobě nepochybuj a makej, nemluv a hraj, ono se ti to vrátí, až to budeš nejméně čekat, pak se můžeš smát těm, kterým jsi byl pro smích.

Fotogalerie:

sobota 27.10.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 2892