Ročník 2005: Důrazný Litvínov

Sobotní zápas s aktuálně druhým celkem naší skupiny Litvínovem, jsme díky kolizi utkání odehráli na "vypůjčeném" hřišti na Děkance.
3:5
(2:1)
7.kolo v So 22.9.2018 10:30
Nusle T.
Litvínov
Diváci: 30,

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře motivovaní i když lehce oslabení v týdnu prodělanými virózami. Už v 11. minutě se nám podařilo z dorážky po rohovém kopu skórovat. Soupeř však hru vyrovnal, což zákonitě vedlo i k úpravě skóre. Nám se však pořád dařilo soupeři odolávat. Za nasazení a snahu jsme byli následně odměněni druhým gólem. Jednobrankové vedení jsme i díky dvěma bezvadným zákrokům gólmana udrželi až do přestávky. Ve druhém poločase však jakoby na nás nastoupil zcela jiný tým. Svou útočnou hru soupeř soustředil na výkopy od gólmana na hráče za středový kruh, kde v počtu 3-4 urostlých hráčů míče sbíral a dostával se tak díky fyzické vyspělosti a důrazu do rychlých protiútoků a přečíslení. Na tento způsob hry se nám nedařilo najít obranu. Soupeř byl v soubojích důraznější a silovější, a tím si vypracovával střelecké pozice. Ty téměř neomylně proměňoval. V obraně se pak ještě více uchýlil k důraznější a ne vždy fotbalové hře, což vyústilo v několik žlutých a jednu červenou kartu. Bohužel také i ve zranění našeho záložníka. Z pětiminutové přesilovky se nám podařilo už jen korigovat výsledek na konečných 3:5.

Naše kluky musíme za výkon pochválit, nechali na hřišti mnoho sil. Zápasy s důrazným týmem, který každý souboj hokejově "dojede" jsou těžké. Míru tvrdosti utkání však v danou chvíli mohou ovlivnit pouze rozhodčí a ti v poslední době preferují spíše tvrdý a silový fotbal před kombinační hrou. My se na tuto skutečnost musíme pro příště lépe připravit. A to my se určitě připravíme :).