Ročník 2006: Závěrečné ligové utkání

V sobotu jsme ve Štěrboholech nastoupili k poslednímu podzimnímu zápasu ligy mladších žáků. Na přírodní trávě jsme přivítali Viktorku Žižkov a měli jsme velkou chuť ji překvapit.
3:4
(2:2)
3.kolo v So 3.11.2018 10:30
Štěrboholy T.
FK Viktoria Žižkov
Diváci: 19,

Je zajímavé, že kluci při rozcvičce nevypadají obvykle tak svěže, ale od úvodního hvizdu se jim daří. I v tomto zápase na soupeře ihned vlétli a bylo z toho vedení 2:0. Během prvních 30 minut jsme si připravili mnoho šancí a skóre mohlo být klidně vyšší. Ke konci třetiny nám však začal slábnout pohyb a soupeř toho využil ke dvěma rychlým brejkům, jeden z nich dokázal Žižkov brankově potvrdit.

Ve druhé třetině jsme si vybrali slabší chvilky a soupeři jsme až moc dovolili. Bylo z toho otočení zápasu na 2:4. Před třetí třetinou jsme zjistili, že Robert nebude moci pokračovat v bráně, zranění z první třetiny to nedovolilo. Brankářský dres si tak nasadil Ondra Pechanec. Tyto negativní vlivy (nepříznivé skóre a zranění brankáře) kluky namotivovalo a chtěli s utkáním ještě něco udělat. K tomu jim pomohla rychle vstřelená branka na začátku třetí třetiny.

Od této chvíle jsme se neustále tlačili do útoku a snažili jsme se vstřelit vyrovnávající branku. Příležitostí bylo dost, avšak chybělo jen trochu štěstí. Na Ondru šla pouze jedna střela a i to vypovídá o naší hře. Tomuto zápasu by určitě slušela více remíza, bohužel jsme vstřelili o jednu branku méně než soupeř. Výkonem, vůlí a týmovou prací jsme však byli úplně někde jinde. Kluci si zaslouží velkou pochvalu. Od čtvrtého ligového zápasu předváděli skvělé, konstantní výkony a již nyní se těšíme na jaro.

Velké poděkování patří také rodičům, kteří byli velmi slyšet a svým fanděním nám moc pomáhali.