Ročník 2009: Koncert na turnaji Slavie

Již tradičně jsme se o sametově-listopadovém víkendu zúčastnili turnaje spřátelených klubů SK Slavia Praha. Přes obdobně mrazivé počasí jako loni nás výkon našeho týmu zahřál do hloubky srdce.
:
v So 17.11.2018 14:00
Horní Měcholupy
Turnaj

Hodnocení trenéra Káji:

Jak ve zkratce zhodnotit naše představení v devíti! 12minutových zápasech systému každý s každým?

Fyzicky velká výzva, hrálo se prakticky bez přestávek, nicméně dvojice hráčů na střídání byla s ohledem na chlad ideální a většina našich borců dokázala plné tempo udržet až do posledního zápasu. Jednoznačně to ale ukazuje, že vysoká intenzita a její držení jak v tréninku, tak v zápase, je základním stavebním kamenem úspěchu.

Herně to bylo oku lahodící představení – jsme moc rádi, že se kluci rozvíjejí způsobem, o kterým nám tolik jde. Ač nepraktikujeme žádný pevný systém a rozestavění, hráči se na hřišti parádně doplňují, vědí o sobě, nádherně si připravují šance, a zároveň si i vypomáhají. To vše pak dělají naprosto samostatně, čímž posilují kreativitu pro budoucnost, ať již fotbalovou či jinou.

Pět výher a jedna remíza z 9 zápasů samozřejmě těší, přehráli jsme i Kolín a Kladno, které krátce předtím zdolalo Slavii, ale pro nás trenéry bylo mnohem zásadnější, že jsme prakticky ve všech zápasech měli trvalou převahu v držení míče, situace jsme řešili aktivně s cílem rozvíjet hru, ani jednou nepřišel odkop "jen tak", a jako bonus kluci navíc hráli neskutečně líbivý fotbal, který jim dělal radost.

Že by nebyl prostor ke zlepšení? Určitě ano, dále můžeme být rychlejší v provádění herních rozhodnutí a reakcích na změny situací, určitě můžeme pilovat zakončování a proměňování, stejně jako určitě (a to hlavně) spolu na hřišti musíme více mluvit a komunikovat, ale na to všechno máme pořád čas… vždyť nám ještě není ani 10 let! :)

Kluci, děkujeme za parádní závěr podzimu a přejeme vám spoustu dalších podobně povedených koncertů!

Hodnocení trenéra Mikyho:

Bude jen krátké a stručné. Trenér Kája všechno perfektně popsal a já s ním naprosto souhlasím. Mám však silné nutkání přidat se ke gratulacím a díkům. Kluci předvedli krásný fotbal plný energie, zápalu, nadšení.

Demonstrující byly souboje s urostlým brankářem soupeře v posledním utkání. Kluci se někdy trochu báli a z počátku si nebyli jistí. Tento respekt ze sebe však rychle oklepali a následně jim nevadili ani tvrdé inkasované rány míčem z projektilu tohoto borce.

Kluci hráli jako tým a bojovali na 100 %. Když jsou tyto dva aspekty naplněny, vždy je po zápase cítit nadšení a jsou vidět jen úsměvy.

Kluci děkujeme a přejeme vám více podobných turnajů a zápasů. Poděkování zaslouží i rodiče, kteří ukázkově fandili a na turnaji si mohli nejednou všimnout rozdílu mezi fanděním a pokynem nebo příkazem. Jsme rádi, že všichni na hřiště jdeme užít si krásnou hru a podpořit naše svěřence, místo produkovat nadávky, diregtivní pokyny a jiné negativní aspekty této krásné hry.

Turnaje se zúčastnili: Dan Adamec, Víťa Dovhanych, Fíla Valo, Vojta Sajler, Tom Jiskra, Míša Holý, Ondra Tomášek, Jára Votípka

sobota 17.11.2018 | QALO, Mikuláš Zbořil | Přečteno: 1009