Ročník 2009: Něco bylo ve hvězdách

V neděli po obědě jsme se sešli ku příležitosti domácího zápasu proti týmu ze Střešovic.
19.kolo v Ne 12.5.2019 13:15
Háje UMT.
Střešovice

Z podzimní zkušenosti jsme věděli, že nás čeká lehce slabší soupeř a toho jsme využili tím, že jsme nominaci rozšířili o hráče, kteří tak často soutěž J.Novotného nehrají. Kluci měli ideální příležitost k tomu, ukázat, co v nich dřímá.

Jak ale titulek napovídá, zápas a možná celý den byl ovlivněn snad něčím, co přesahuje mé představy. Málokdy se stává, že si hned dva hráči spletou čas utkání. Navíc další z našich hráčů vyrazil místo na domácí hřiště do Střešovic. No po takovém začátku si už člověk říká, co se to dnes děje...? :-)

I samotné utkání bylo zvláštní a těžce popsatelné slovy. Mnoho hráčů na střídačce nám nesvědčí, kluci se asi potom hůře dostávají do tempa a jejich hra tím trpí. Bylo pak vidět, že na hřišti mnohdy nestíháme a soupeř nás v některých pasážích dokonce přehrál... Mnoho střídajících hráčů tedy může být tím kamenem úrazu, napadli nás i jiné důvody, ale vzhledem k celkové atmosféře zápasu a celého dne bych se ani nedivil, kdyby bylo vše ovlivněno něčím nadpozemským.

Abych ale nebyl přehnaně kritický, k tomu mívám často sklony. V zápase jsme předvedli i pohledné akce, kombinace, kličky a soupeře jsme nakonec i gólově přestříleli. Vím však, že máme navíc.

Nerad se u toho pozastavuji ale po delší době se mi zdálo, že soupeř hraje cíleně surově a zákeřně. Dokonce některé pády po osobních soubojích mi od hostujících přišly skoro až přihrané, což jsem v přípravce ještě neviděl. Nutno podotknout, že trenéři a hlavně rodiče hostujících do nich neustálými pokyny pumpovali testosteron ve velkém. Oproti tomu rodiče našich svěřenců své ratolesti podporovali ukázkově a hráči i trenéři tohle velmi oceňují.

Nu což, rád se přikloním k variantě, že každý byl v neděli odpoledne ovlivněn hvězdami a nedosáhl tak svého nejlepšího potenciálu, jak po sportovní, tak po lidské stránce.

neděle 12.5.2019 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 1823