Ročník 2009: První turnaj ve Zbuzanech

Během nedělní sněhové kalamity bylo naším úkolem dostat se na turnaj ve Zbuzanech. To se všem podařilo a v nepříznivých podmínkách to zaslouží velký dík rodičům.
:
v Ne 3.2.2019 14:00
Zbuzany
Turnaj

Do turnaje jsme vstoupili skvěle a hladově. Díky tomu jsme se mohli hned v prvním 15ti minutovém zápase radovat rovnou z 5ti branek. Dobře jsme bojovali, kombinovali a individuální schopnosti jsme také předvedli. Občas trochu vázla komunikace, ale byli i jedinci, kteří měli dech i pro domluvu se spoluhráči.

Na turnaji jsme odehráli dohromady 5 utkání. První dvě bych označil za, z naší strany, nejpovedenější. Předvedli jsme vše výše popsáno. Třetí zápas byl ovlivněn velmi hlasitým trenérem soupeře, kteréhož v jeho, pro mě nepochopitelném, chování hlasitě podporovali i rodiče daného týmu. Pár let už jsem oficiálním dospělákem, a proto dokážu takový hluk a chování přejít. I když i já jsem cítil, že krev v žilách na normální teplotě není… Na klucích však bylo vidět, že jsou tímhle trochu zaskočeni, nejsou na to zvyklí, a já jsem rád. Toto vyvedení z rytmu nás stálo snad první inkasovanou branku na turnaji. Dokázali jsme se však oklepat a utkání otočit v náš prospěch.

Tímto zápasem pro nás započala závěrečná fáze turnaje, ve které jsme měli tři zápasy za sebou bez přestávky. V předposledním utkání jsme narazili na soupeře, který se na turnaji prezentoval bezesporu nejhezčí hrou. Časná inkasovaná branka kluky rozhodila. Mrzí mě, že jsme potom v panice upustili od kombinace, která nás zdobila na začátku turnaje, a přistoupili jsme leckdy i k nákopům. Zaslouženě jsme tak zápas prohráli.

Chvályhodné však je, že i přes prohru nás neopustila chuť vítězit. V posledním zápase však chybělo potřebné štěstí a někdo už postrádal i fyzické síly. Ty jsme mohli pošetřit větší kombinací a spoluprací, ale někdy to vypadalo, že kluci chtějí zápas vyhrát sami. To nejde. Závěrečná prohra je však krutá. Třikrát nastřelená konstrukce branky soupeře snad mluví za vše.

Nakonec si ze Zbuzan odvážíme pohár a medaile za třetí místo a lehce rozpačité pocity. Kdyby se v úvodu prohrálo a na konci zvítězilo, určitě by tváře chlapců byly na závěr turnaje veselejší.

Rád bych ještě poděkoval rodičům, nejen za dopravení kluků na turnaj, ale také za jejich podporu během turnaje. Když se nedaří, je krásné slyšet fanouškovskou základnu, která v každém případě hráče povzbudí. 😊

Turnaje se zúčastnili: Víťa Dovhanych, Ondra Tomášek, Dan Adamec, Marťas Sršeň, Tom Jiskra, Jára Votípka, Jára Juráček, Ondra Nepožitek, Matěj Mrzena

neděle 3.2.2019 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 1109