Starší přípravka B (2014)

Ročník 2009: Spřátelený přátelák

Ročník 2009: Spřátelený přátelák
V čase pravidelného tréninku jsme se uprostřed týdne, obklopeni mrazivě bílou krajinou, na bázi přátelského utkání setkali s týmem SK Slavia Praha 2010.
:
v Út 5.2.2019 17:00
Horní Měcholupy
Slavia Praha
FC Háje

Komentář

Atmosféra byla jednoznačně přátelská. Oba týmy od počátku věděly, že účelem je si tréninkově zahrát, zároveň si však uvědomovaly, že se bude muset makat. Úvodem budiž též řečeno, že zatímco docházka malých slávistů bývá většinou 100%, a tak jich na hřiště vyběhlo více než 20, náš kádr aktuálně umožnil povolat 14 hráčů. Nevyrovnanost ve střídající síle se tak logicky v druhé polovině začala projevovat naší větší únavou, klukům však jednoznačně patří díky za to, že to naprosto nikdo nezabalil, a i když nohy bolely, a dech se krátil, hráli do poslední minuty.

Jedním z cílů (nutno podotknout, že velmi dobře naplněným) tohoto utkání bylo kluky opět konfrontovat s rychlostí, kterou se současný fotbal ubírá. A to nejen rychlostí běžeckou, ale zejména rozhodovací a kombinační. A tím pádem si uvědomit, že chceme-li být vyhrávajícím silným protivníkem komukoliv, musíme být ve všech těchto ohledech rychlí. Zvládnout toto tempo je záležitostí tréninků, kde očekáváme maximální zapojení a intenzitu de facto od první do poslední minuty. Jakmile si na to zvykneme, náš herní týmový projev se opět posune o úroveň výš.

Samozřejmě, někomu to na hřišti proti Slavii šlo lépe, někdo nemusel mít až tak dobrý den, ale za trenérský tým jsme velmi spokojeni, protože naši hráči si sami uvědomovali, kde byly mezírky, kde by se bylo vyplatilo být o krok napřed, kdy na sebe zavolat a vypomoci si. A o to v tomto utkání šlo. Přibližně 20 vstřelených gólů v síti Slavie pak samozřejmě bylo milým bonusem a jistě zahřálo i přítomné povzbuzující rodiče.

Zápasu se zúčastnili: Dan Adamec, Fíla Valo, Jára Votípka, Jára Juráček, Tom Jiskra, Onda Tomášek, Víťa Dovhanych, Míša Holý, Vojta Sajler, Marťas Sršeň, Dan Závorec, Matěj Mrzena, Honzík Pitro, Honzík Moravec


úterý 5.2.2019 | QALO | Přečteno: 1514

Další články