Mladší přípravka A (2013)

Ročník 2010: Úspěšný Háje Cup

Ročník 2010: Úspěšný Háje Cup
Háječtí kluci kategorie 2010 se zúčastnili minulou sobotu prvního Háje Cupu v roce 2018, který se od 13 hodin konal ve sportovní hale Jedenáctka.
:
v So 24.11.2018 13:00
Jedenáctka VS
FC Háje
Turnaj

Komentář

Samotný turnaj byl v režii hájeckého trenéra - Míry Navary, který se pasoval do role hlavního organizátora a od rána určoval ráz turnaje. Hned na úvod je tedy dlužno říci, že samotný turnaj proběhl velmi hladce a zmíněná organizace by snesla nejpřísnější měřítka.

Již tradiční "Háje Cupy" se od ostatních fotbalových turnajů liší svou koncepcí. Nehraje se v nich na výhru či prohru, ba dokonce ani na obdržený počet gólů. Jediným měřítkem toho, jak je tým v turnaji úspěšný, je počet vstřelených gólů. Trenéři Hájů na tento turnaj, kam mimo jiné zavítali i kluci věhlasného týmu Slavia Praha, vyslali celkem 16 kluků, kteří byli proporcionálně rozděleni do dvou týmů – Medvědů a Žraloků.

Oba hájecké týmy se s turnajem popasovaly rozhodně se ctí, příkladné nasazení kluků doplněné o pohledné individuální akce musely jednoduše bavit. Medvědi sázeli především na týmovou hru prošpikovanou o vydařené individuální kousky, Žraloci zase na rychlé protiútoky. Dalším pozitivním faktorem bylo propojení kluků hrajících soutěž ELITE s kluky z jiných soutěží, kteří též příkladně bojovali a zasadili se o úctyhodný příděl branek.

Jak to tak ale bývá, i plusy jsou velmi často doprovázeny mínusy. Jinak to nebylo ani v tomto případě. Poslední dobou se potýkáme se ztrátou koncentrace kluků za předpokladu, že jsme to my, kdo jako první inkasuje několik branek. Jistě, je to demotivující, o to víc je ale třeba se semknout a začít bojovat. Kluci namísto toho za zmíněných okolností často působí odevzdaným dojmem. Myslíme si, že je to zapříčiněno přílišnou fixací na celkový výsledek. Tato starost se ale u kluků mnohdy objevuje na úkor radosti ze hry. Přitom zrovna nastavení pravidel turnaje přímo vybízí k tomu, aby se nehledělo na obdržené branky a spíše se bezstarostně útočilo.

Bylo třeba zmínit i negativa, nicméně převažující pozitiva nás nutí hodnotit turnaj jako velmi povedený a budeme doufat, že se kluci v rámci zimní přípravy ještě slušného množství turnajů zúčastní.


sobota 24.11.2018 | David Linhart | Přečteno: 736

Další články