Starší dorost

Starší dorost: Jaro jsme zahájili remízou

K prvnímu zápasu po zimní přestávce přijely na hájeckou umělou trávu Kbely.
12.kolo v So 23.3.2019 14:00
Háje UMT.
Kbely

Tým, který nás dokázal na podzim porazit. Byl to jev ojedinělý, protože podobně nás o tři body připravil už jen Zličín. Čekali jsme těžký zápas, což se alespoň podle konečného výsledku potvrdilo.

Na hřišti to úplně tak nevypadalo. Na držení míče, střely, rohové kopy, nebo šance jsme vyhráli. Fotbal se však hraje na góly. Těch padlo do branek obou soupeřů stejně. Kbelům jsme tak porážku neoplatili.

V některých částech utkání jsme se nedrželi zásady, že celý tým musí útočit i bránit. Ne vždy jsme se správně po hřišti pohybovali. Tím jsme nepomáhali spoluhráčům. Proto jsme nedokázali některé příležitosti dotáhnout ke zdárnému konci. Občas nám chyběla větší agresivita před brankou. Někdy jsme zbytečně prohráli osobní souboje. Dvě branky jsme inkasovali po standardních situacích. Druhá z nich byla vymyšlená. Rozhodčí dobře neviděl na hru a odpískal malou domů. Jak sám po zápase přiznal, byla to chyba. Ta však poslala hosty do dvougólového náskoku.

Do vedení se dostali po přímém kopu. Ten náš brankář vyrazil do břevna. Dva kbelští hráči na to reagovali a běželi dorážet. Kluci naopak pasivně přihlíželi, jak to dopadne. Je potřeba ocenit, že jsme po celý zápas bojovali. Vytvářeli si šance a snažili se nepříznivý vývoj otočit. Do přestávky jsme snížili z penalty.

Ve druhém poločase jsme opět dobývali branku Kbel. Po ztrátě míče uprostřed hřiště jsme nestačili reagovat na protiútok hostů a inkasovali. Znovu jsme museli dotahovat dvougólové manko. Nakonec se nám to podařilo. Vyrovnali jsme minutu před koncem. Na víc už nezbyl čas.

Jarní část jsme tak zahájili výsledkově lépe než podzimní. Výkon přesto nebyl ideální. Máme v tréninku na čem pracovat. Chtějí-li kluci být na konci sezóny v tabulce nejhůř druzí, nemají jinou možnost, než poctivě trénovat a při zápase hrát s maximálním nasazením.

Bod s Kbely vybojovali: Pospíšil, Melichar, Semecký, Kolář, Ali Abdullah, Hartman, Hůlka, Hadraba, Mašek, Kostka, Kulhavý, Vrzal, Truong, Coulibaly, Malec

sobota 23.3.2019 | Petr Hartman | Přečteno: 2121