Starší dorost

Starší dorost: Výprask na Zličíně

Zápas s dosud neporaženým Zličínem jsme nezvládli. Dostali jsme šest gólů, což lze považovat za výprask. Na taková utkání by člověk rád rychle zapomenul. Tentokrát by tomu tak být nemělo. Naopak bychom si měli zapamatovat, co nám devadesát minut na Zličíně ukázalo.
10.kolo v So 10.11.2018 13:15
Zličín UMT
FC Zličín

Zápas nám připomenul, že fotbal je kolektivní hra. Znamená to, že všichni se musí snažit. Musí se zapojovat do útoku a zodpovědně bránit. Fotbal není slalom, při kterém lze prokličkovat celé hřiště. Je to hra, při které se má kombinovat. Využívat lépe postavených spoluhráčů a včas jim přihrávat.

Zároveň si hráči mají na hřišti pomáhat i jiným způsobem. Například tím, že si přebírají hráče. Pohybují se při bránění blízko u sebe. Potom mají šanci zastavit protihráče, pokud přejde přes spoluhráče. Fotbal je agresivní sport, při kterém je potřeba hrát v rámci pravidel důrazně. Zároveň není třeba hazardovat při rozehrávce od vlastní branky.

Na to všechno jsme na Zličíně v určitých pasážích zápasu zapomněli. Soupeř nás za to potrestal. Zůstal i nadále neporažen. Přesto nelze tvrdit, že kluci ze Zličína byli o tolik lepší, jak vypadá podle výsledku. Jen jsme upustili od principů, které by nám měly zaručit úspěch. V zápasech se slabšími soupeři jsme za to nebyli potrestáni. V duelu s prvním ano.

Není třeba věšet hlavy. K fotbalu patří i porážky. Ne pokaždé se daří. Dosavadní bilance osmi vítězství a dvou porážek je velmi dobrá. Jen je potřeba se poučit a poctivě trénovat. Vrátit se k základním principům naší hry a naskočit zpět na vítěznou vlnu. V sobotu od 10 hodin a 30 minut k tomu budou mít kluci příležitost v zápase s Řeporyjemi.

Školení na Zličíně absolvovali: Pospíšil, Melichar, Zábranský, Semecký, Kolář, Hadraba, Hartman, Hůlka, Mašek, Müller, Truong, Novotný, Kostka, Tokar, Malec

sobota 10.11.2018 | Petr Hartman | Přečteno: 2207