Fanzóna

Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V kategorii 'Metodické články' vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
27.11.2018Kreativní myšleníMikuláš ZbořilPrvním příspěvkem v naší nové záložce "metodické články" je paradoxně video. Články v této záložce budou zřídkakdy, psané přímo hájeckými trenéry. Cílem je základně vás seznámit s daným tématem, a pokud budete mít zájem dozvědět se víc, k dispozici budete mít odkaz na celý článek o daném tématu či problematice. Začínáme krátkým videem o kreativním myšlení dětí. A jak jednoduché slovíčko může tuto kreativitu potlačit...
1.12.2018Koncepce a trénink (nejen) přípravekMatěj SouchaMetodické video TRÉNUJ patří do projektu Můj první gól a je zaměřené na trénink a herní koncepci těch nejmenších, tedy přípravek a pomoci by mělo hlavně trenérům těchto kategorií, ale i rodičům malých fotbalistů a fotbalistek.
6.12.2018Řeč těla – neverbální komunikaceOtmar LiteraJako další příspěvek v sekci metodické články vám přinášíme první ze seriálu článků z magazínu Pražského fotbalového svazu.
10.12.2018Verbální komunikaceOtmar LiteraJaký mají slova vliv na utváření osobnosti? V minulém díle speciálu jsme se zaměřili na komunikaci neverbální. I když jsme si napsali, že neverbální má podle výzkumů mnohonásobně větší vliv, i slova, tedy to, CO říkáme, má velký význam na každou osobnost. Všichni jsme unikátní a jedineční a na každého platí něco trochu jiného, v článku si popíšeme určité zásady, které platí obecněji a mohou sloužit jako inspirace.
13.12.2018Hodnocení, pochvaly, kritikaOtmar LiteraV minulém díle bylo popsáno, jak může vliv slov ovlivňovat osobnost nejen dítěte, ale i dospělého. V dnešní části se budeme zabývat hodnocením, pochvalou, kritikou a jejími dopady na děti i dospělé. Ukážeme si možnou variantu hodnocení po zápase mládeže a popíšeme vliv pochval a kritiky na vývoj jedince.
18.12.2018Komunikace s rodičiOtmar LiteraČlánky na podzim směřovaly hodně k různým formám komunikace. Závěrečný díl seriálu o mládeži roku 2018 uzavřeme komunikací, která je ve fotbalovém hnutí snad tou nejdiskutovanější, a tou je komunikace s rodiči. Na většině trenérských licencí se od absolventů kurzů vyvolá právě téma komunikace s rodiči a debata s trenéry je velmi výživná. Často padá: „My to chápeme, líbí se nám to, ale potýkáme se s jiným pohledem a názory rodičů.“ Jak rodičům přiblížit naše myšlenky?
21.12.2018Proč se pořád opakuje klik a dřep?Lucie MacháčováZajímavý rozhovor z deníku tyden.cz s Alešem Kaplanem, jedním z nejrespektovanějších kondičních trenérů v Česku. S jakým sportem by děti měli začít a co je pro ně v útlém věku nejdůležitější?
3.1.2019HlavičkováníAntonín PlachýPřinášíme vám text Antonína Plachého, který uvádí na pravou míru diskuzi o škodlivosti hlavičkování fotbalovým míčem. K závěrům, v textu popsaných, pan Plachý došel po diskuzi s neurology (prof. Růžička a Craigh Smyth). Jde o text, který se šíří hlavně v emailových korespondencích trenérů. Tímto způsobem bychom však chtěli informovat i rodiče.
7.1.2019Zkusme dětem neškoditRadim VrbataZajímavý článek z hokejového prostředí, jehož autorem je Radim Vrbata na obrázku. Očividně i v hokeji se volá po změně v přístupu výchovy dětí. Ještě zajímavější se může jevit diskuze pod článkem...
9.1.2019Respekt - průvodce pro rodiče a trenéry dětíMiroslav NavaraPřinášíme vám zajímavé video o respektu k soupeři, rozhodčímu, trenérovi, pravidlům a obecně k fotbalu a slušnému chování. Video názorně ukazuje příklady vhodné a respektující komunikace, ale také nám předvede formy ne zrovna šťastně zvoleného druhu vyjadřovacích prostředků. Nepříjemné a nerespektující prostředí často páchá více zla, než užitku.
12.1.2019Není hráč jako hráčDaniel Franc, aneb pojďme individualizovat!
21.1.2019Rozhovor s Alešem MajeremOtmar LiteraV létě 2017 začal pracovat jako lektor FAČR nejen pro Prahu, ale i pro další kraje. Aleš Majer má na starosti velmi zásadní činnost: vzdělává a školí trenéry mládeže, které tak svou prací může zásadně ovlivnit. Jaké jsou jeho dojmy a zkušenosti?
3.2.2019Zamyšlení nad mládežnickým fotbalemMikuláš ZbořilPřed pár dny jsem byl na dětském turnaji jako rozhodčí. Šlo o turnaj mladších přípravek, kde bylo minimum důvodů k přerušování hry, a proto jsem měl celý den možnost sledovat prostředí a okolí dětského fotbalového turnaje.
9.2.2019I JUST SUED THE SCHOOL SYSTEM !!!Mikuláš ZbořilZačátkem jarních prázdnin se můžete podívat na zajímavé video. :-)
20.2.2019PředpřípravkyOtmar LiteraPřinášíme vám další díl z magazínu PFS (Pražského fotbalového svazu).
26.2.2019Nechte hokejisty dopéct!Jan DaněkS podobným problémem se potýká i fotbal. Zde se to řeší tak zvanými future týmy.
6.3.2019Strava fotbalistů 1.dílMůj první gólVýznam a důležitost stravy.
11.3.2019Strava fotbalistů 2.dílMůj první gólPravidelnost stravy.
18.3.2019Strava fotbalistů 3.dílMůj první gólJak zaít s pravidelnou stravou
23.3.2019Mladší přípravkyOtmar LiteraKategorie mladší přípravky, o které je dnešní článek, je ovlivněna jednou zásadní událostí, a tou je nástup do školy. Navíc se začínají hrát první oficiální zápasy a ve většině případech se obecně stupňuje na děti tlak. Stále je to období, kdy se primárně vytváří emoční vazba k danému sportu a je na trenérech, jakou formou a jak často ji budou rozvíjet.
Další stránky
123>>